O nás

Dovoľujeme si Vás informovať, že poskytovateľ zdravotníckej starostlivosti MR Piešťany s.r.o., zriadil v Piešťanoch nové moderné pracovisko magnetickej rezonancie (MRI).

 

Pracovisko je vybavené unikátnym a jediným prístrojom takéhoto druhu na Slovensku.

Tento MRI prístroj je zameraný na kompletné a presné vyšetrenie pohybového aparátu, s možnosťou vyšetriť príslušné oblasti aj v inej polohe ako v ľahu, napríklad v stoji, t.j. v záťaži. Ide o novú a dôležitú diagnostickú výhodu.

MRI prístroj je určený na diagnostiku chrbtice, kolena, členka, chodidla a bedier v kľude, ale najmä v záťaži. Prístroj ponúka excelentnú diagnostiku aj pre zisťovanie ochorení ramena, lakťa, zápästia a drobných kĺbov rúk. Vyšetrovať je možné v rôznych polohách podľa potreby. Od polohy v ľahu až do polohy v stoji. Pri vyšetrovaní v inej polohe ako v ľahu na tieto oblasti tela vyšetrovaného pôsobí gravitácia, váha a držanie tela. Veď bolesti v chrbtici, krížoch a kĺboch sú najväčšie vtedy, keď človek stojí, vstáva a chodí.

Magnetická rezonancia G-scan reprezentuje najväčší   rozvoj MRI technológií. Magnetická rezonancia G-scan je schopná snímať všetky končatiny a   L/S & C chrbticu, čiže lumbálnu chrbticu, krčnú chrbticu, rameno, lakeť, zápästie/ruku, bedro, koleno, členok a chodidlo. Tento systém poskytuje pacientovi veľký komfort a predstavuje najnovšie možnosti snímania.

Charakter G-Scanu:

  •   vysoká kvalita muskuloskeletálnej MRI
  •   otvorená MRI, možnosť vyšetrenia pacientov s klaustrofóbiou
  •  záťažová MRI